Gündem

Lüblan Beyrut’ta büyük bir patlama! Yüzlerce kişi yaralandı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldiği öğrenildi. Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada yüzlerce kişi yaralandı.

Gelen bir son dakika haberine göre; Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta büyük bir patlama meydana geldi. Eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evi yakınlarında gerçekleşemn patlama sonucunda hükümet binası zarar gördü. Hariri’nin sağlığının iyi olduğu öğrenilirken patlama nedeniyle ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Patlama nedeniyle yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi.

Patlayıcıların olduğu depoda yangın çıkmış

Patlamanın neden meydana geldiği hakkında bilgi veren Lübnan resmi haber ajansı, patlayıcıların bulunduğu bir depoda yangın çıkması sonucu olayın gerçekleştiğini aktardı.

Lübnan Sağlık Bakanı ise patlamanın çok sayıda yaralanmaya neden açtığını ve büyük bir hasara neden olduğunu açıkladı. Yetkililerden konuyla ilgili resmi açıklama bekleniyor.

Türkiye’den açıklama geldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, patlamayla ilgili  açıklama yaptı.

Kalın tarafından yaptığı açıklamada, “Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Lübnan halkına başsağlığı diliyoruz. Enkaz altında kalanların olduğu haber veriliyor. Umarız ölü ve yaralı sayısı artmaz. Türkiye her tür yardım için hazırdır.” denildi.

Son gelişmeler

Beyrut’ta meydana gelen patlamada 3 katlı bir binanın yıkıldığı, enkaz altında hala insanların olduğu belirtildi. Patlama sonrası ilk belirlemelere göre; 30 kişi hayatını kaybederken 2 bin 500 kişi ise yaralandığı öğrenildi.
Patlama nedeniyle ülke genelinde yas ilan edildi.

İlgili Makaleler