Ekonomi

Maaşlara Zam Talebi Gündeme Geldi ! 1000 Lira Seyyanen Zam

Taşeron ve 4/D 'li işçilerin toplu sözleşme görüşmeleri için geri sayım devam ederken Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri öncesidne seyyanen zam talebi bulunuyor. Bu bağlamda 2021 ve 2022 zam talepleri gündeme gelmeye başladı.

Yüz binlerce kadroya geçen taşeron işçilerinin 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri için geri sayım devam ediyor. Bu görüşmeler kapsamında 2021 ve 2022 yılı maaş zammı belirlenecek. Bu sözleşme görüşmeleri öncesinde işçiler , hem seyyanen zam , hem önümüzdeki yıllarda enflasyondan düşük olmayacak şekilde maaş zammı istiyor.

1000 LİRA ZAM İSTENİYOR

Bu bağlamda işçiler tarafından maaşlara 1000 lira seyyanen zam isteniyor.

Bilindiği gibi toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için geçtiğimiz ay bir karar alınmış ve corona virüsü nedeniyle toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin Temmuz ayının üçüncü haftasına kadar yapılmayacağı belirtilmişti. TİS için net tarih verilecek ve 900 binden fazla işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri başlayacak.

ANLIK OLARAK HABERDAR EDECEĞİZ

Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve bildirimlerimiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler