EkonomiGündem

Maaşlarda Kesinti Yapılacak Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında maaşlara kesinti iddiaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca emekliyi ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında ‘maaşlarda kesinti yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Emekli ikramiyelerinin kesileceği’ iddiasına ilişkin bir soru soruldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında “Öyle bir şey yok. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka.” ifadelerine yer verdi.

SGK DA AÇIKLAMA YAPTI

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanının yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili SGK’den herhangi bir çalışma istenmediği gibi SGK’nin böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Erdoğan : Öyle Bir Şey Yok
Erdoğan : Öyle Bir Şey Yok

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir