Gündem

Manavgat ‘da Çıkan Yangında Flaş Gelişme! Soruşturma Başlatıldı!

Dün başlayan Manavgat yangını henüz söndürülemedi. Antalya’ da son 27 yılın en büyük yangını olarak kayıtlara geçen Manavgat yangınında 600 hektardan fazla alan kül oldu. Pek çok ev ve canlıya mal olan yangın için Bakan Pakdemirli “Yangının çıkış nedeniyle ilgili kolluk kuvvetleri soruşturmalarını sürdürüyor, henüz netlik kazanan bir durum yok.” açıklamasında bulundu.

Sabotaj mı?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek “Ben bugüne kadar böyle bir yangın görmedim. Düşündürücü olan 4 ayrı bölgede çıkmış olmasıdır. Şu anda tüm itfaiye ekibimiz orada. Herkes elinden geldiğinde havadan karadan söndürme işlemleri yapılıyor. Bir taraftan 4 mahallemizdeki vatandaşlarımızın evleri boşaltılıyor. İnşallah kısa zamanda can kaybı olmadan bu yangın söndürme işlemi gerçekleştirilmiş olur. 4 ayrı yerde yangın var, hepsini kontrol altına almaya çalışıyoruz. Tahliye işlemleri hızla devam ediyor, aşırı derecede bir duman var, gereği yapılıyor. Herkes burada, sayın Bakan da geliyor, az sonra o da Manavgat’ta olacak. Can kaybı bilgisi henüz yok, olmayacaktır inşallah” açıklamasında bulundu.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin “Başsavcılığımızın talimatıyla orman yangınlarının başladığı ve güzergahındaki yerlerle ilgili kamera görüntülerinin tespiti ile diğer delilerin araştırılmasına devam edilmektedir” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler