Gündem

Manavgat Yangını Sonrası Yine Yangın Çıktı! Marmaris Yanıyor!

Dün Manavgat’ da çıkan yangının ardından 17 farklı yerde daha yangın çıktığını belirten yetkililer, son olarak Marmaris Armutalan’ da yerleşik bölgeye yakın alanda yangın çıktığını açıkladı. Otel ve bazı binalar tahliye edilmeye başlandı. Henüz belirlenemeyen sebeple saat 13:05 ‘de çıkan yangın durdurulamadı. Ekipler çalışmalara devam ediyor.

Tahliye sürüyor

Bugün saat 13:05 saatlerinde başlayan Marmaris yangını henüz durdurulamadı. Yetkililer alanda önlemler almaya başladı. Tedbirler doğrultusunda bazı otel ve binalar tahliye edilmeye devam ediyor. Marmaris’teki orman yangınına 30 arazöz, 5 helikopter, 1 uçakla müdahale ediliyor. Bakan Bekir Pakdemirli Twitter üzerinden “Dualarımız ormanın kahramanlarıyla” ifadesinde bulundu.

Muğla Valisi Orhan Tavlı: “Kamu kurum ve çalışanları yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yerleşim yerlerinde gerekli görülen yerler tahliye ediliyor” şeklinde açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, “Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına, gelen talep üzerine Deniz Kuvvetleri’mize ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlanmaktadır” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler