GündemSağlık

Manisa’da Corona virüsü paniği sonrası açıklama geldi.

Manisa'da umreden yeni dönen bir kişinin yüksek ateşle hastaneye başvuru yapması şehir genelinde korona virüsü paniği yaşanmasına neden oldu. Yüksek ateşle hastaneye başvuru yapan hasta hakkında Dr. Mümtaz Kahya açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık Komisyonunda bugün Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan corona virüsü hakkında yaptığı açıklamaların hemen ardından Manisa’da umreden yeni dönen bir kişinin yüksek ateşle hastaneye başvuru yapması şehir genelinde koronavirüs paniği yaşanmasına neden oldu. Yüksek ateşle hastaneye başvuru yapan hasta hakkında Dr. Mümtaz Kahya açıklamada bulundu. Manisa’da koronavirüs paniği yaşanmasının ardından vatandaşlar merakla Manisa’da koronavirüs hastası var mı? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Manisa’da yaşanan koronavirüs paniği ayrıntıları haberimizde…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık Komisyonunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

SAĞLIK BAKANI KOCA DUYURDU: TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ OLMA İHTİMALİ YÜKSEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda, “Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek.Bu virüs tespit edilebilmiş değil.Tespit edilmiş koronavirüs olmadığını ama bu şu an tahlil yapılınca bile karşımıza çıkabilir. 3 saat sonra, 1 gün sonra karşımıza çıkabilir.Bunu toplumu bir şeye alıştırmak için söylemediğimi bilin isterim.Yurt dışına giden çok insanımız var. Oradan enfeksiyon almadığını kim söyleyebilir.Sorun küresel ama mücadelemiz ulusal.Görülebilir ama yayılımını önlememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından Manisa’da özel bir hastaneye yüksek ateş ile başvuru yaptı. Yüksek ateşten dolayı başvuru yapan hasta da corona virüsü şüphesi olmasının ardından hasta acil bir şekilde başka bir hastaneye sevk edildi.

Manisa’da umre’den dönen bir kişinin yüksek ateş şikayetiyle özel bir hastaneye başvuru yapmasının ardından şehir genelinde koronavirüs paniği yaşandı.

MANİSA’DA KORONA VİRÜSÜ PANİĞİ

Doktorların ilk müdahalelerinin ardından hastada corona virüs şüphesi olmasından dolayı başka bir hastaneye sevk edildiği bildirildi.

Corona virüsü şüphesiyle başka bir hastaneye sevk edilen hastanın ayrıca karantina altına alındığı öğrenildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Özel hastanenin başhekimi Dr. Mümtaz Kahya hastanenin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı resmi açıklamada, “Hastanemize müracaat eden yurt dışından (Umre’den) gelen hastada yüksek ateş mevcuttu. Gerekli tıbbi önlemler alınarak şüpheli vaka olarak değerlendirilip başka bir hastaneye sevk edilmiştir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir