Ekonomi

Mansur Yavaş israf olarak gördüğü lüks araçları satmaya hazırlanıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesinde verdiği vaatleri bir bir yerine getiriyor. AK Parti döneminde Büyükşehir Belediyesine alınan lüks araçların israf olduğu gerekçesiyle satışına hazırlanıyor. Araçlardan 2 milyon lira civarında tasarruf etmeyi amaçlayan Yavaş, tüm belediye birimlerinde kayıtlı lüks araçların envanterini de çıkardı.

LÜKS ARAÇLAR İHALE USULÜ İLE SATILACAK

BELKA A.Ş. tarafından 1 arazi ve 3 lüks binek aracın satışı için 19 Kasım Perşembe günü saat 14.30’da kapalı zarf pazarlık yöntemiyle ayrı ayrı yapılacak ihale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

İSRAFLA MÜCADELE

Başkan Yavaş’ın israfla mücadele ve tasarruf uygulamalarının artırılması yönündeki genelgesi doğrultusunda çıkılacak ihalede, 2012 model arazi tipi araç ile 2 tanesi 2012, 1 tanesi de 2014 model lüks aracın satışından 2 milyon 15 bin TL gelir elde edilmesi bekleniyor.

İHALE BİLGİSİ

Araçların satılamaması durumunda ikinci ihale de 26 Kasım 2020 tarihinde saat 14.30’da BELKA A.Ş. Esertepe Mahallesi Esertepe Rekreasyon Alanı No:1 Keçiören/ANKARA adresinde gerçekleştirilecek. İstekliler ihale dokümanlarını www.belkaas.com.tr adresinden temin edebilecek.

TOPLAM 2 MİLYON 101 BİN TL TASARRUF EDİLECEK

Büyükşehir Belediyesi 13 Şubat 2020 tarihinde eski yönetim döneminde satın alınan 3 adet lüks aracın satışından da 2 milyon 101 bin TL gelir elde etmişti.

İlgili Makaleler