Ekonomi

Marketlerden Gelen İndirim Açıklaması Sonrası Güncel Et, Süt ve Yumurta Fiyatları!

Döviz fiyatlarında yaşanan artış ile bir çok alanda yapılan zamlara market fiyatları da eklenmiş, ancak döviz fiyatlarının düşmesiyle market raflarındaki etiket fiyatlarının aynı kalması vatandaşı üzmüştü. Vatandaşın cebini yakan bu zamlı fiyatlar sebebiyle özellikle önemli gıda malzemelerini almakta zorlanan binlerce vatandaş için peş peşe açıklamalar yapıldı.

Bim meyve ve sebzelerde %10-30 arası indirim ve un, yağ, şeker gibi ürünlerde de indirimlerin raflardaki etiketlere yansıyacağını belirten Bim, Şok marketlerde 1 ile 20 TL arasında onlarca ürüne indirim getirildiği açıklandı. Carrefoursa marketlerde ise %30 ‘kadar 30 ününe indirim yapıldığını öğrenen vatandaş marketlere koştu. Peki en önemli gıda malzemelerinin güncel fiyatları ne oldu? Migros, Carrefoursa, Gürmar gibi Türkiye’nin dört bir yanında müşterisi bulunan marketlerin et, süt ve yumurta güncel fiyatları açıklandı. İşte önemli marketlerin güncel et, süt ve yumurta fiyatları…

 

ET FİYATLARI

Carrefour

CarreourSA marketlerde özellikle yemeklerde kullanılabilecek dana kuşbaşı kemiksiz fiyatı 78,90 TL / Kg. olarak belirlendi.

 

Gürmar

Gürmar market raflarında kemiksiz kuzu kuşbaşı yeni yapılan açıklamayla 1 kg fiyatı 135,95 TL oldu.

 

Şok

Şok marketlerde paketli Lezzetlim marka 400 g. dana kuşbaşı ise 28.90 TL olarak güncellendi.

 

Migros

Migros’un yine kendi markasının ürettiği migros uzman kasap dana kuşbaşı’nın kilosu 72,25 TL olarak raflarda yerini aldı.

YUMURTA FİYATLARI

Mikompack 6 'lı Plastik Yumurta Viyolü 100 Adet Fiyatı

MİGROS

Migros internet sitesinde Naturaköy marka gezen tavuk 6’lı yumurtanın fiyatı 18,45 olarak güncellendi.

CarreforuSA

Carrefour Kumbasar markanın 6’lı yumurta raflardaki fiyatı 12,25 TL oldu. Üstelik yumurtaların adeti 62 gram olarak ifade edildi.

 

Gürmar

Gürmar marketlerde ise merakla araştırılan Keskinoğlu marka’nın 6’lı yumurtası ise 12,95 TL olarak ifade edildi.

SÜT FİYATLARI

ŞOK Market

Şok marketlerde Mis Uht Süt Yarım Yağlı 1 Lt 7,25 TL etiket fiyatı bulunuyor. Pınar Organik Süt 1 Lt ise 16,95 TL ‘den satılıyor.

Pınar Süt 1 Lt

 

CarrefourSA

Carrefour marka yağlı sütün fiyatı 6,90 TL olurken, Pınar marka tam yağlı süt 9,25 TL’den satılıyor.

Migros

Migros marketlerde 1 litrelik Migros marka süt 7,25 TL olurken yine pınar marka süt migros marketlerde 13,50 TL’den satılıyor.

 

İlgili Makaleler