Gündem

Markette hapşıran vatandaşa 392 TL para cezası!

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle marketlerde maske takmak zorunlu hale geldi. Maske takmayan vatandaşlar para cezasına çarptırılıyorlar. Ancak Karabük’te bir vatandaş hapşırdığı için ceza aldı. Market içerisinde kasiyere doğru hapşıran vatandaşa 392 TL para cezası kesildi.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı 34 bin 109’a yükseldi. Her geçen gün Covid-19’a enfekte olan vatandaş sayısının artması ile birlikte alınan önlemler de sıkılaştırıldı. Karabük’ün Safranbolu ilçesinde marketler zincirinde şaşırtıcı bir olay yaşandı. İddialara göre markette alışveriş yapan A.K isimli bir şahıs market çalışana doğru hapşırdı.

İnsan sağlığını tehlikeye düşürme cezası

Müşterinin üzerine hapşırması üzerine market çalışanı neye uğradığını şaşırdı. Hapşırma olayı sonrası market çalışanı ve müşteri arasında tartışma çıktı. Kasiyerin şikayetleri üzerine A.K. isimli müşteriye insan sağlığını tehlikeye düşürmekten 392 TL ceza kesildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir