Ekonomi

Marmaray Geçiş Ücretlerine Zam Yapıldı ! Bu Geceden İtibaren Geçerli

Milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul'a bu geceden itibaren Marmaray geçiş ücretlerine zam yapıldı. Bu zam kapsamında 1 ila 7 istasyon tam geçişi 2,60 liradan 3,50 lriaya yükseldi.

Marmaray geçiş ücretlerine zam oldu! İstanbul’dan bir zam haberi daha geldi. Bu gece yarısından itibaren  geçiş ücretlerine zam yapıldı. Bu zammı 1 ila 7 istasyondan tam geçiş 2,60 liradan 3,50 liraya yükselirken 1 ila 43 istasyon arası geçiş 7,75 lira oldu.

ZAM YAPILDI

İETT gibi toplu taşıma ücretlerine zam yapılmıştı. Bunun ardından bir zam haberi daha geldi. Buna göre gece yarısından itibaren Marmaray geçiş ücretleri zamlı olacak.

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından yapılan metro, metrobüs ve İETT ücretlerine yapılan yüzde 35 zammı TCDD de Marmaray geçişleri için gece 00.00’dan itibaren yürüdünüz.

Yapılan bu zammın ardından  1 ila 7 istasyon tam geçişi 2.60 liradan 3,50 liraya yükseldi. Bunun yanı sıra 1 ila 43 arası istasyondan geçiş 7,75 lira oldu.

İMAMOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Geçtiğimiz günlerde yapılan zam hakkında İBB Başkanı İmamoğlu ise şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok.

3 yıldır, 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor.

Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.

Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem.”

Facebook ‘tan takip edebilirsiniz. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir