GündemSağlık

Maske 1 Lira Olacak Mı? Resmi Açıklama Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından maskeler yeniden satışa çıkacak. Ancak maskelerle ilgili bilinmezlik devam ediyor. Maskeler hakkında bir iddia gündeme geldi ve 1 lira olacağı ifade edilmişti. Bu konuda resmi bir açıklama yapıldı.

Corona virüsüne karşı korunmanın en etkili yollarından biri olan maskeler ile ilgili alınan kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Buna göre maskeler yeniden satışa çıkıyor. İlk etapta ücretsiz olarak dağıtılacağı belirtilen ve satışı yasaklanan maskeler, süreç içinde yaşanan aksaklıklardan dolayı yeniden satışa çıkacak. Ancak maskelerin fiyatı ve nerelerden alınacağı netlik kazanmadı.

Konuyla ilgili tıbbı maskelerde üst limitin 1 lira olarak belirlendiği ve eczaneler ile marketlerde satılacağı yönünde iddialar gündeme gelmişti.

1 LİRA İDDİALARINI YALANLADI

Ancak Eczacılar Odasından bir açıklama geldi. İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu Sözcü Gazetesinden Damla Güler’e açıklamalarda bulundu.

Sarıalioğlu açıklamalarında ‘1 lira’ iddialarını yalanlayarak bunun imkansız olduğunu ve henüz bir anlaşma olmadığını ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler