Gündem

Maske Satışı İçin Üst Fiyat Limiti Belli Oldu İddiası

Corona virüsü salgını kapsamında maskeler eczaneler aracılığı ile Sağlık Bakanlığından gelen kod ile ücretsiz olarak veriliyordu. Ancak yeni bir karar alındı ve maskelerin para ile de satın alınabileceği ifade edildi. Ayrıca maske satışları için üst fiyat limiti belli olduğu iddia edildi. .

Corona virüsü ile mücadelede vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından gelen kod ile ücretsiz maske veriliyordu. Ancak alınan yeni bir karar ile maskelerin para ile de satın alınabileceği belirtildi. Ayrıca maske satışları için üst fiyat limiti de belli oldu.

Maske satışları hakkında uzmanların çalışmaları devam ediyor. Yetkililer tarafından maskelerin yeniden satışı gündeme alındı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün yaptığı açıklamalarında maskelerin üst fiyat limiti belirlenerek yeniden satılacağını açıklamıştı.

ÜST FİYAT LİMİTİ BELLİ OLDU

Konu ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesinden Eray Görgülü’nün aktardıklarına göre cerrahi maske fiyatında üst limit 1 TL olarak belirlenirken, marketlerde de maske satışı yapılmasının önü açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacak olan düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından eczane, market ve gross marketlerde satışa sunulacak cerrahi maske ücretinde üst limitin ise 1 TL olması bekleniyor.

Farklı türdeki maskeler için de farklı üst limitler belirlenecek. Eczane ya da marketler isterse belirlenen üst limitin altında satış yapabileceği gibi bu tutarın üstünde satışa izin verilmeyeceği vurgulandı. Maske satışının başlamasıyla birlikte kurumlar da eczane ve marketleri sıkı bir şekilde denetleyecek.

İDDİALARI YALANLADI

Ancak bu konu hakkında İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu bir açıklama yaptı ve 1 lira’ iddialarını yalanlayarak bunun imkansız olduğunu ve henüz bir anlaşma olmadığını ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler