Gündem

Maskeler ne zaman ve nerede parayla satılmaya başlanacak?

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle toplu alanlarda maske takma zorunluğu getirilmiş, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan tarafından maskelerin vatandaşa ücretsiz dağıtılacağı açıklanmıştı. Ancak Erdoğan geçtiğimiz Kabine Toplantısı ardından basına yaptığı açıklamalarda maskelerin tekrar parayla satılmaya başlanacağını açıkladı. Peki, maskeler ne zaman ve nerede parayla satılmaya başlanacak? İşte ayrıntılar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla corona virüsü tedbirleri kapsamında, vatandaşa maskeler bedava olarak dağıtılıyordu. Devletin ücretsiz maske dağıtımından faydalanmak isteyen vatandaşlar online olarak yaptıkları başvurular ile telefonlarına gelen sms kodu ile eczanelerden maskelerini alabiliyordu. Bazı vatandaşlara gelmeyen maske kodu nedeniyle, Sağlık Bakanlığı yeni bir açıklama daha yapmış ve vatandaşların ‘hayat eve sığar’ mobil uygulaması üzerinden maske koduna ulaşabileceği bildirilmişti. Ancak maske dağıtımı konusunda yeni bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında maskelerin yeniden para karşılığı alınacağını duyurdu. Bunun üzerine vatandaşlar maskelerin ne zaman, nerede ve kaç paraya satılacağını araştırmaya başladı.

Maskeler ne zaman, nerede ve kaç paraya satılacak?

Kulislerden elde edilen bilgilere göre maske satışı için genelge hazırlanıyor. Genelge ile maske satışının eczanelerden, marketlerden ve medikal mağazalardan alınabilmesinin önü açılacak. Konuyla ilgili olarak Ticaret Bakanlığı’ndan da en geç Cuma gününe kadar bir açıklama gelmesi bekleniyor. Maskelerin 50 kuruş ile 75 kuruş arasında bir maliyeti olması nedeniyle en ucuz maskelerin en az 1 TL’ye satılacağı tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler