Gündem

Maskeler Satışa Çıktı ! Maskeler Nereden Ne Kadara Alınacak?

Cerrahi maskeler bugün İstanbul'da perakende noktalarında satışa çıktı. Maskeler hakkında Ticaret Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 1 lira üzerindeki satış fiyatlarının fahiş fiyat olarak kabul edileceği belirtildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı 4 Mayıs tarihli kabine toplantısı sonrası alınan kararlar kapsamında maskeler satışa çıktı. Bugün itibari ile perakende noktalarında satışlar başladı.

FAHİŞ FİYAT

Konu hakkında Ticaret Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 1 lira üzerindeki satış fiyatlarının fahiş fiyat olarak değerlendirileceği belirtildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 Türk lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır.

Bu fiyatın üzerindeki satışlar ‘fahiş fiyat’ olarak değerlendirilecektir. Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

İLK ETAPTA 50’Lİ STANDART PAKETLER

Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler