Eğitim

MEB 81 ilde unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu!

Millî Eğitim Bakanlığı 81 ilde unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu. Resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunan MEB unvan değişikliği yazılı sınavına ilişkin bilgilerin başvuru kılavuzunda belirtileceğini bildirdi. Peki, MEB unvan değişikliği sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı şef ve memur kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının ne zaman yapılacağı eğitim çalışanları tarafından merakla bekleniyordu. MEB tarafından beklenen açıklama bugün yapıldı. MEB 6 Aralık 2020 tarihinde 81 ilde unvan değişikliği sınavı uygulanacağını bildirdi. Resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunan MEB sınava ilişkin bilgilerin başvuru kılavuzunda belirtileceğini ifade etti.

MEB tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personele yönelik Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında; 06.12.2020 tarihinde 81 ilde unvan değişikliği yazılı sınavı yapılacak olup sınava ilişkin diğer hususlar başvuru kılavuzunda belirtilecektir.

İlgili Makaleler