Eğitim

MEB 81 ile yazı yolladı! Uzaktan eğitimde sınavlar nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ölçme ve değerlendirme uygulamalarına ilişkin 81 il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Buna göre, sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için sınavlar, okul ortamında yapılacak.

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de bir çok öğrenci uzaktan eğitime devam ediyor. Bu nedenle öğrencilerin bu sene sınavlarının nasıl yapılacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak 81 ile resmi yazı gönderdi.

MEB tarafından 81 il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Haftada 2 gün yüz yüze ve diğer günlerde uzaktan eğitim alan ya da velisinin isteği üzerine sadece uzaktan eğitimle öğrenimine devam eden öğrenciler ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için; sınavlar okul ortamında yapılacak, ancak kendisinde veya ailede birlikte kaldığı bireylerden herhangi birinde kronik rahatsızlığı bulunan ya da koronavirüs salgınından dolayı hasta veya temaslı olan öğrenci, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacak”

İlgili Makaleler