Eğitim

MEB çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler için uyarıda bulundu!

Corona virüsü salgını sonrası okullar kademeli olarak yüz yüze eğitime başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerin uzaktan eğitime devam edebileceğini duyurmuştu. Son olarak MEB öğrencisini okula göndermek istemeyen veliler için “Bilgilendirme Formu ve Taahhütname” formu açıklamasında bulundu.

Pandeminin devam etmesi nedeniyle Türkiye’de yüz yüze eğitim kademeli olarak başlatıldı. Bu kapsamda okul öncesi, 1, 2, 3, 4, 8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime başladı. Ancak MEB daha önceki açıklamalarda öğrencisini okula göndermek isteyemeyen velilerin uzaktan eğitime devam edebileceğini bildirmişti. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığının resmi sosyal medya hesabı üzerinden, yüz yüze eğitim sürecinde velilerin, çocuklarını okula gönderme veya göndermemeleri durumunda okula sunmaları gerektiği iddia edilen “izin ve taahhütname” dilekçesine ilişkin paylaşımda bulunuldu.

MEB tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Sağlık Bakanlığı’nın Bilimsel Danışma Kurulu çalışmasıyla yayımladığı “Bilgilendirme Formu ve Taahhütname” velilerimizi bilgilendirme amaçlıdır.

Velinin, öğrencisini okula göndermeme nedenini sorgulamaz,

Veliye “tıbbi müdahale” adı altında hiçbir sorumluluk yüklemez.

İlgili Makaleler