Eğitim

MEB Duyurdu: LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda LGS yerleştirme sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi. Sonuçlar E OKUL VBS girişi yapma ekranından TC numarası ile sorgulanabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda LGS yerleştirme sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi. Bu doğrultuda milyonlarca aday E OKUL VBS üzerinden TC numarası ile sorgulama yapabilir.

NAKİLLER DEVAM EDECEK

LGS tercih sonuçları sonrasında istedikleri bölüme yerleşemeyen öğrenciler, 1. nakil için boş kontenjanların açıklanmasını bekleyeceği gibi istedikleri okul gelmeyen öğrenciler ikinci nakil sürecini takip edecek. Ayrıca boş kontenjanlara göre okullar açılana kadar nakiller devam edecek.

Sonuç Sorgulama İçin TIKLAYIN.

VBS GİRİŞİ NASIL YAPILACAK?

E-Okul VBS’den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapmanız gerekir.

Açılan sekmenin üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz.

Bu bilgileri girdikten sonra ders programı, not bilgisi, karne notu ve geçmiş yılların diploma notu gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler