GündemKamu Haberleri

MEB duyurdu: Nisan ayında veliler ücret ödemeyecek!

Milli Eğitim Bakanlığı corona virüsü nedeniyle kapalı olan kreşlere ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Her ay kreşe ödeme yapan veliler tarafından en çok sorulan “Nisan ayı ücreti ödenecek mi?” sorusu yanıt buldu. MEB tarafından nisan ayında ödeme yapılmayacağı açıklandı.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında okullar, kreşler ve üniversiteler kapatıldı. Ancak çocuğunu kreşe yollayan ve her ay ödeme yapan velilerin kafasında soru işareti oluştu. Nisan ayında ödeme yapılıp yapılmayacağını merak eden veliler için MEB’den açıklama geldi. MEB tarafından İl Valiliklerine gönderilen resmi yazıda Nisan ayında velilerin ödeme yapmayacağı bildirildi.

Veliden ücret talep edilmemeli

İlgili yazıda şu ifadeler yer aldı; “Milli eğitim bakanlığı Covid-19 salgını nedeniyle 16-20 Mart 2020 tarihlerine alındığından ara tatil olan bu tarihlerde belirlenen normal aidatın alınması, salgın nedeniyle alınan karar gereği okulların tatil edildiği diğer zamanlarda(30 Mart – 30 Nisan) ise veliden herhangi bir ücret talep edilmemesi gerekmektedir. ”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir