Gündem

MEB müjdeyi verdi: Öğretmenlere İdari izin verildi ve ek ders ödemesi yapılacak!

MEB binlerce öğretmene müjdeyi verdi. 81 ilin Valiliğine öğretmenler için genelge gönderildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından imzalı genelgeye göre; 30 Nisan tarihine kadar öğretmenler idari izinli sayılacak ve ek ders ücreti ödenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 30 Nisan’a kadar izinli sayılması ve ek ders ücretlerinin ödemesinin yapılması için genelge hazırlandı. Corona virüsü nedeniyle alınan kararlar kapsamında genelge 81 ilin Valiliğine gönderildi. Genelgeye göre, öğretmenler ve idareciler 30 Nisan 2020 tarihine kadar izinli sayılırken, okul idarecileri dönüşümlü olarak okula gidecek. Ayrıca öğretmenlerin ek ders ücretinde(hafta sonları hariç) herhangi bir kesinti yapılmayarak ek ders ücretleri ödenecek.

Verilen görevler esnek çalışma esaslarına göre yapılacak

26 Mart 2020 tarihli genelgede “ Resmi eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, bu süreçte uzaktan eğitim ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacaktır.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir