Eğitim

MEB okullara resmi yazı gönderdi: Tekrar faaliyetlerine başlayacak!

Yüzyüze eğitime kademeli olarak geçilmesi ile beraber hem öğrenciler hem de vatandaşlar tarafından okul kantinlerinin açılıp açılmayacağı merak ediliyordu. MEB konuya ilişkin olarak okullara resmi yazı gönderdi. İşte okullarda kantinlerin durumu hakkındaki karar.

Bakan Selçuk imzalı karar

Corona virüsü salgını sonra kapatılan okullar kademeli olarak tekrar eğitim faaliyetlerine başladı. Bu kapsamda okul kantinlerinin ne olacağı merak ediliyordu. MEB 81 ile gönderdiği resmi yazı ile kantinlerin tekrar açılacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzalı yazıya göre, okul kantinleri 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren açılacak.

19 Ekim tarihinden itibaren

İllere gönderilen resmi yazıda “ İlkokullarda, 8. Ve 12. Sınıftan itibaren yüz yüze eğitime başlanılması ile okul kantinlerinin 13 Mart 2020 tarihinden itibaren kapalı bulunduğu ve bu süreçte kantin işletmecilerinin gelir getirici herhangi bir faaliyette bulunmadıkları göz önünde bulundurularak Bakanlığımıza bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantin vb. yerlerin 19.10.2020 tarihinde açılmasına karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler