Gündem

MEB’den Aileler İçin Veli Kuşağı! Bu Akşam Saat 8’de EBA TV’de Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan corona virüs (Covid-19) tedbilerine yönelik okulların kapatılmasından sonra, çocukların her daim yanında olan ve gelişimlerinde büyük role sahip ebeveynler için yararlı bilgilerle dolu bir veli kuşağı hazırlandı. TRT EBA kanallarından yayınlanacak "BİZDEN" isimli programda, veliler için bir sürü yararlı bilgilerin paylaşılması planlanıyor.

Bakanlık yetkililerin paylaştığı bilgiler ışığında, corona virüs (Covid-19) sebebiyle okulların tatil olması ve 18 milyon öğrencinin evlerinden eğitime devam ettikleri belirtiliyor.Bakanlık, uzaktan eğitimin daha da verimli ve faydalı olabilmesi için ders içeriklerine katkı yapıyor ve bu sefer de aileler için bir program düzenliyor.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE BÜYÜK ROL SAHİBİ AİLELER İÇİN

Uzaktan eğitimlerini sürdüren öğrencilerin ebeveynlerine yönelik program çalışmaları da başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların gelişiminde büyük rol sahibi olan ebeveynler için de faydalı bilgilerle dolu “BİZDEN” adlı bir aylık bülten oluşturdu. Bu bülten, her gün saat 20.00’da TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarında velilerle buluşacak.

EBEVEYNLER İÇİN FAYDALI BİLGİLER

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yayınlanacak bültenin ilk konuğu olarak programda bulunacak ve ebeveynlerin uygulamasının faydalı olacağı pratik bilgileri, onlarla paylaşacak.

Bakan Ziya Selçuk’un değineceği temel konular şu şekilde:

“24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir?  Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir