Eğitim

MEB’den Okulların Açılması Hakkında Kritik Karar ! Okullar 21 Eylül’de Açılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığından yüz yüze eğitim hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada 8. ve 12. sınıfların 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığından okulların açılması hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 8. ve 12. sınıfların 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacağı belirtildi.

KARAR ALINDI

Konu ile ilgili olarak 21 Eylül’den sonra ise tüm kademelerin açılması bekleniyor. Koşullar uygun olursa 1. ve 2. sınıfların başlatılması da sağlanacak.

Bununla birlikte 21 Eylül’den 3 hafta sonra tüm kademelerin açılmasının planlandığı belirtildi. Ayrıca koşullar uygun olursa 1. ve 2. sınıfların başlatılmasının da sağlanacağı ara sınıfların ise Ekim’de başlayacağı vurgulandı.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlıkta bir basın toplantısı düzenlemişti. Bakan Selçuk 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Bilim Kurulunun tavsiye kararları neticesinde aşamalı ve seyreltilmiş bir modelle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına başlanacağını belirten Bakan Selçuk şu ifadeleri kullanmıştı:

“Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu şekilde başlamış oluyoruz. 21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin de başlamasına karar vermiş bulunuyoruz.

Dileyen özel okullar tabii ki 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüz yüze eğitim alamayan öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla devam edecekler. Uzaktan eğitim araçları, kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA televizyon kanalları, kendi öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA internetin içeriğindeki bir takım konulardan da oluşuyor.”

İlgili Makaleler