Eğitim

MEB’den Önemli Bir Duyuru Daha ! Yüz Yüze Telafi Eğitimlerinin Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru daha yayımlandı. Bu duyuruda telafi eğitimleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Söz konusu açıklamada yüz yüze telafi eğitimlerinin hangi tarihte yapılacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru daha yayımlandı. Bu duyuruda yüz yüze telafi eğitimlerinin tarihi belirtildi. Bu bağlamda 3 haftalık bir süre öne çıkarken 15 Ağustos tarihi belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir diğer açıklama ise LGS ile ilgili oldu. Bu açıklamada LGS için iki yeni tedbir alındığı vurgulandı. Daha önce öğrencilere aynı gün dağıtılan sınav kitapçıklarının 22 Haziran’da dağıtılacağı ve dağıtım yapan görevlinin maske ve eldiven kullanacağı vurgulandı.

15 AĞUSTOS OLARAK AÇIKLANDI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada özel okulların 15 Ağustos’tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacağı belirtilirken özel eğitim kurslarının da gerekli önlemleri alarak velilerin istemesi durumunda eğitimlerine 15 Ağustos’tan itibaren başlayabileceği vurgulandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

– Özel okullar, 15 Ağustos’tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacak.

– Özel öğretim kursları da gerekli önlemleri alarak, velilerin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabilecek.

LGS TEDBİRLERİ

LGS tedbirlerine ilişkin MEB tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı. Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak”

İlgili Makaleler