Eğitim

MEB’den Yeni Tebdir Kararı ! İşte LGS İçin Alınacak Yeni Önlemler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak corona virüsü önlemlerine bir yenisinin daha eklendiği ifade edildi. Bu bağlamda gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavı için iki yeni önlem alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından corona virüsü önlemleri hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu.  Bakanlık tarafından yapılan açıklamada gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı için iki yeni tedbir alındığı ifade edildi.

YENİ TEDBİRLER ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Liselere Geçiş Sınavının 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirileceği hatırlatıldı. Ayrıca açıklamada merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındığı vurgulandı.

22 HAZİRAN’DA DAĞITILACAK

Buna göre önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrencilerin sınav kitapçıklarını alabildikleri anımsatılarak bu yıl karmaşaya neden olmamak ve sosyal mesafenin ihlal edilmemesi için öğrencilere 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren geri verileceği vurgulandı.

Ayrıca söz konusu açıklamada soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlilerinin cerrahi eldiven kullanacağı belirtildi.

BAKANLIK’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı. Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak”

Liselere Geçiş Sınavı hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler