Ekonomi

Memurlar Heyecanla Bugünü Bekliyor! Maaşlarına Zam Kararı!

Milyonlarca memurun beklediği gün geldi. Kabine toplantısı bugün an itibariyle başladı. Gözler toplantının gündem konularından biri olan memura ek zamma çevrildi. Memura ek zam konusu için bugün yapılan açıklamaya göre Meclis Genel Kurulunda yasalaşması söz konusu. Peki ne kadar zam olacak? İşte memurların merakla beklediği zam detayları…

Memura Ek Zam Yolda!

Milyonlarca emekli vatandaşın gözü bugün Meclis Genel Kurulu’nda konuşulacak ek zam konusuna çevrildi. Geçtiğimiz hafta %2.5 zam konusu gündeme gelmişti ancak henüz yasaya bağlanamadı. Yapılan açıklamaya göre Meclis’in gündemine bugün gelerek yasaya bağlanması planlanıyor.

Beklenen teklif yasası bugün oy birliğiyle yasalaşabilir. Emeklilerin heyecanla beklediği teklif bugün gündemde olacak. AK Parti tarafından meclise sunulan teklife göre emekli vatandaşlara %2.5’lik bir zam talep edildi. 2.500 TL maaşın altında maaş alanlara ise fark ödemesi yapılması planlanıyor. 18 maddelik hazırlanan bu teklif, 15 Ocak’ta Meclise sunuldu ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Habertürk’ten Aykut Türel tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilerin heyecanla beklediği 18 maddelik teklif bugün yasalaşabilir. O düzenleme için şu ifadeleri kullandı; “Beklenti bugün teklifinin Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşması yönünde. AK partinin meclise sunduğu 18 maddelik teklif ekonomide düzenlemeler içeriyordu. O teklifin içerisinde memurlara yüzde 2,5’luk ek zam vardı. Normalde beklenti şu yöndeydi, Teklifin geçen hafta Meclis Genel Kurulunda kabul edilmesi ve memurların 15 Ocak’taki maaşlarına bu yüzde 2,5 luk ilave zammın yansımasıydı. Ancak toplantı yeterli sayısı bulunamadığı gerekçesiyle görüşmeler yarım kalmış, bu haftaya sarkmıştı.”

İlgili Makaleler