EkonomiGündem

Memurlar ve Memur Emeklileri Bekliyordu ! AK Parti’den Önemli 3600 Ek Gösterge Açıklaması

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken, AK Partisi Sözcüsü Ömer Çelik bir basın toplantısı düzenledi ve 3600 ek gösterge hakkında değerlendirmelerde bulundu.

3600 ek gösterge hakkında hükümetten bir açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konu ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

Yüzbinlerce memuru ilgilendiren ve kamu çalışanlarının ekonomik şartları daha iyi koşullara getirecek 3600 ek gösterge hakkındaki son gelişmeleri haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

ÖMER ÇELİK’İN AÇIKLAMALARI

Ömer Çelik basın toplantısında yaptığı açıklamalarında kamu çalışanlarının ekonomik şartları daha iyi koşullara getirecek olan ek gösterge hakkında değerlendirmelerde bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor.”

3600 Ek Gösterge Açıklaması
Ek Gösterge Açıklaması

Ek gösterge kapsamında neler değişecek?

3600 Ek gösterge hemşire ve öğretmenler için 3000’den 3600’e çıkarsa memur maaşları, emekli aylığı ve emekli ikramiyesinde büyük değişiklikler olacak ve maaş değişikliği şöyle olacak:

Ek gösterge 2200’den 3600’e çıkarsa;

ARTIŞ

AYLIK NET MAAŞ 23 TL

EMEKLİ MAAŞI 641 TL

EMEKLİ İKRAMİYESİ 123 BİN 121 TL

Ek gösterge 3000’den 3600’e çıkarsa;

ARTIŞ

AYLIK NET MAAŞ 38TL

EMEKLİ MAAŞ 569 TL

EMEKLİ İKRAMİYESİ 20 BİN 516 TL

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir