Ekonomi

Memurlara Flaş Gelişme! Beklenen Uzlaşma Sağlandı!

Memurlarla karşılıklı yürütülen uzlaşma çalışmaları sonuç verdi. Memur sendikaları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki gerçekleşen toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandığı öğrenildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bugün 14:30 itibariyle anlaşma hakkında detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Alınan bilgiler doğrultusunda geç saatlere kadar süren görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı. Yetkililer , “Seyyanen zam değil, oransal zamlar üzerinden görüşmeler sürdü. Yüzde 95 oranında anlaşma tamam. Yine de son dakikaya kadar beklemek gerekir.” ifadelerinde bulundu.

Hangi konular masaya yatırıldı?

3600 ek gösterge, Aile yardımlarında orta nokta bulunduğu ifade edildi. 4C’lilere yapılacak ek ödemenin 260 TL seviyesinde olacağı belirtildi. Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen ortak tekliflerini sundu. Taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talep etmişti. Gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’ e çevrildi.

İlgili Makaleler