Personel Alımı

Memurlara Gelecek Temmuz Zammına Yetişecek; TİHEK Teknisyen Alımları Başlıyor! Başvurular Sadece Online Olarak O Siteden Kabul Ediliyor…

İşsizliğin rakamlar üzerinde de görünür hale gelmeye başladığı Türkiye’de istihdama katkı sağlamak ve kaliteli istihdamı artırmak için personel alımlarına hız veren kamu kurum ve kuruluşlarına bir yenisi daha bugün itibariyle eklenmiş bulunuyor. Türkiye İnsan Kaynakları ve Eşitlik Kurumu, kısaca TİHEK, sözleşmeli kamu personeli alıyor.

Türkiye İnsan Kaynakları ve Eşitlik Kurumu, kısaca TİHEK’in gerçekleştireceği sözleşmeli teknisyen alımına ilişkin yayınlanan ilan ile birlikte tüm detaylar ortaya çıkmaya başlamış bulunuyor. Personel şartlarını belirlemiş olan THİEK, başvuru tarih aralığını ve adresini de başvuru yapmak isteyen adaylar için açıklamayı ihmal etmiyor.

TİHEK Personel Alımı İlanı 2022

Geçtiğimiz gün yeni bir ilan yayınlamış olan Türkiye İnsan Kaynakları ve Eşitlik Kurumu, kısaca TİHEK, sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere teknisyen alımı gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor. Bu kapsamda adayların başvurularını kabul etmeye başlamış olan TİHEK, başvuruları 30 Mayıs 2022 tarihi ile 05 Haziran 2022 tarihleri arasında açık tutuyor. Adayların başvurularını e-Devlet Kapısı içerisinde yer alan “Türkiye İnsan Kaynakları ve Eşitlik Kurumu Kariyer Kapısı” üzerinden alan TİHEK, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) üzerinden yapılacak olan başvuruları da kabul ediyor. Öte yandan TİHEK adaylarda aranacak olan şartları da kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor.

TİHEK Personel Alımı Şartları 2022

Personel alımı için yayınladığı ilanda personel şartlarına da yer veren Türkiye İnsan Kaynakları ve Eşitlik Kurumu, kısaca TİHEK; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, sağlık kurullarından sağlıklı olduğuna dair rapor alabilecek sağlık göstergelerine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, temiz sabıka kaydına sahip olmak, yapılacak güvenlik soruşturmalarından geçebilmek, 4/B sözleşmeli olarak çalışan adayların üzerinden en az 1 yıl geçmiş olması gibi genel şartları arıyor. Genel şartların yanı sıra özel şartlar da arayan TİHEK; meslek liselerinde yer alan elektrik elektronik bölümlerinden mezun olmak, en az 3 yıl elektrik tesisatçısı ya da pano monitörü meslek alanında tecrübeye sahip olmak, 2020 yılında gerçekleştirilen KPSS’den minimum 60 puan almış olmak gibi şartları taşıyan adayların başvurularını değerlendiriyor.

İlgili Makaleler