Eğitim

Merakla Beklenen Sonuçlar Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda merakla beklenen YKS tercih sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda beklenen YKS yerleştirme sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi. Adaylar aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sonuçlarını sorgulayabileceklerdir.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda “2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2020-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

KAYIT İŞLEMLERİ

Söz konusu duyuruda kayıt işlemlerinin kayıt işlemleri 31 Ağustos – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacağını belirterek elektronik kayıtların 29 Ağustos – 02 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılabileceği vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2020-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 26 Ağustos 2020 tarihinde saat 12.30’dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos – 02 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.”

Sonuçlar İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler