EkonomiGündem

Merkez Bankası Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Müjdeli Haberi Duyurdu

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ve Başkan Yardımcıları Bankalar Birliği ile "Koronavirüs Salgınının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Etkileri ve Alınan Tedbirler" konusunda video konferans düzenleyerek ekonomide alınan tedbirleri belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal gerçekleştirdiği video konferans kapsamında corona virüsü tedbirleri çerçevesinde alınan ekonomik önlemleri belirtti.

TEDBİRLER ALINDI

Uysal açıklamalarında salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini sınırlandırmak için faiz indirimi ile birlikte piyasanın likidite ihtiyacının karşılanması ve firmaların nakit akışının düzenlenmesi amacıyla tedbirler alındığını vurguladı.

Uysal açıklamalarında Merkez Bankası olarak salgın hastalığın küresel ekonomiye ve Türkiye ekonomisine etkilerini yakından takip ettiklerini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Uysal açıklamalarında veri ve haber akışına bağlı olarak finansal piyasaların ve aktarım mekanizmasının etkin çalışması için Merkez Bankası görev ve yetkileri çerçevesinde tüm politika araçlarını güçlü bir şekilde kullanacağını ifade etti.

MURAT UYSAL’IN AÇIKLAMALARI

Merkez Bankası Başkanı Uysal açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Merkez Bankası olarak salgın hastalığın küresel ekonomiye ve Türkiye ekonomisine etkilerini yakından takip ediyoruz.

Veri ve haber akışına bağlı olarak finansal piyasaların ve aktarım mekanizmasının etkin çalışması için Bankamız görev ve yetkileri çerçevesinde tüm politika araçlarını güçlü bir şekilde kullanacaktır.

Merkez Bankası
Merkez Bankası

Salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini sınırlandırmak için faiz indirimi ile birlikte piyasanın likidite ihtiyacının karşılanması ve firmaların nakit akışının düzenlenmesi amacıyla tedbirler aldık.

Mart ayı ile birlikte salgın hastalığın öncelikle dış ticaret, turizm, taşımacılık ve bağlantılı sektörler kanalıyla yurt içinde iktisadi faaliyeti etkilediği görülmektedir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir