Personel Alımı

Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir?

Merkez Bankası önemli bir duyuruda bulundu. 40 bilişim uzmanı alınacak. İkamet yeri İstanbul ve Ankara olan Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ödeme Sistemleri ve Finansal Teknolojiler Genel Müdürlüğü, Veri Yönetişimi ve İstatistik Genel Müdürlüğü alımı yapılacak. Merkez Bankası 4 Ekime kadar başvuruları kabul edecek.

Başvuru Koşulları

  •  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  •  01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

İlgili Makaleler