Personel Alımı

Merkez Bankası önlisans mezunu 40 teknisyen alımı yapacak!

T.C Merkez Bankası yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Merkez Bankası, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 40 teknisyen alımı yapacak. Teknisyen alımı başvuruları 27 Kasım ile 14 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Peki, TCMB teknisyen alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Personel alımı için başvurular nereye nasıl yapılacak? İşte detaylar…

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Alınacak teknisyenler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü / Ankara’da istihdam edileceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.

Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular, 27.11.2020 tarihinden 14.12.2020 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamızın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Fotoğraf

Ortaöğretim mezuniyet belgesi

Ön lisans mezuniyet belgesi

Sınav Sonuç Belgesi (KPSS Ön Lisans)

Askerlik belgesi (Erkek adaylar için) Adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasında (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) duyuru yoluyla yapılacak ve kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler