Personel Alımı

Merkez Bankasına 30 güvenlik görevlisi alınacak!

T.C Merkez Bankası yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Merkez Bankası, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 30 güvenlik görevlisi alımı yapacak. Personel alımı başvuruları 27 Kasım ile 14 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Peki, TCMB güvenlik personeli alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Güvenlik alımı için başvurular nereye nasıl yapılacak? İte detaylar…

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Alınacak güvenlik görevlileri, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi ve Şubelerde istihdam edileceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.)

Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. (Lisans mezunu adaylar için.)

2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. (Ön Lisans mezunu adaylar için.)

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.

En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular, 27.11.2020 tarihinden 14.12.2020 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamızın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Fotoğraf

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi

Sınav Sonuç Belgesi (KPSS)

Terhis Belgesi

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı)

Adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasında (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) duyuru yoluyla yapılacak ve kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler