Gündem

Mersin “Evde Kal” Çağrısına Uyarak En Az Vakaya Sahip Şehir Oldu!

Bütün dünyayı esir alan corona virüs (Covid-19) salgını, başta 30 büyükşehir olmak üzere tüm Türkiye'ye sıçradı. Mersin ise 30 büyükşehir arasında en az vaka ve hayatını kaybeden sayısısına sahip olarak dikkat çekiyor. Salgının ilk ortaya çıkmasından beri 30 vakadan birinin yaşamını yitirdiği Mersin, diğer büyükşehirlere göre corona virüs ile mücadelede daha başarılı. Bu durumun sebebi de uzmanların sık sık hatırlattığı sosyal izolasyon kuralına uymaları olarak veriliyor.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de corona virüs ile mücadelede alınan önlemler çerçevesinde, insanların gerekli olmadıkça evden çıkmamaları gerektiği vurgulanıyor. Bu doğrultuda da corona virüse karşı Türkiye’de birçok düzenleme yapıldı ve hatta teknolojik yeniliklerle bu düzenlemeler desteklendi.

ESNAFLAR DA DÜKKANLARINI KAPALI TUTULUYOR

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile Mersin’de sokaklar ve sahiller boşalırken, polis ekipleri de kontrol amaçlı sokaklarda bulunuyor. Sahiller ziyarete kapatılmışken Adnan Menderes Bulvarına da park yapmak yasaklandı. Normal şartlarda trafiğin yoğun olmasıyla bilinen bulvarlarda artık araç görmek mümkün değil ve meydanlarda da kimse bulunmuyor. İstiklal, Atatürk, Silifke ve Kuvayi Milliye caddeleri ile Kushimato ve Alanya sokakları da eskiden oldukça kalabalıkken, şu an kimse dışarıda dolaşmıyor ve insanlar da dükkanlarını kapalı tutuyor.

TOPLAM VAKA SAYISI 30 OLARAK AKTARILDI

“Evde Kal Türkiye” sloganıyla desteklenen sosyal izolasyon kuralına uyan Mersinliler, vaka ve can kaybının artmasını engelledi. Vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısının en az olduğu Mersin’de corona virüs sebebiyle bir kişi yaşamını yitirdi ve toplam vaka sayısı ise 30 olarak kaydedildi.

MERSİN HASTANELERİYLE DE VİRÜSE HAZIRLIKLI

Bir taraftan da sağlık merkezleri ile corona virüse karşı hazırlıklı olan Mersin, bin 300 yatağı bulunan Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile corona virüs ile mücadelesini sürdürüyor. Corona virüs nedeniyle hastaneye gelen vatandaşların kimseyle temas etmesine izin vermeyerek, direkt tedavinin başlatıldığı hastanede önemli tedbirler alındı. Hastalığın yayılmasının engellenmesi için hastaların hastanenin başka bir kapısından girişleri sağlanırken, o bölgeye herhangi bir insan kabul edilmiyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir