EğitimGündem

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde 5 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitim başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim kararı alındı. Alınan karara göre 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nde yüz yüze eğitim başlayacak. Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime başlanacağı duyuruldu.

5 Ekim Pazartesi itibariyle, Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları kapsamında yüz yüze eğitim yapılacak ve her ders saati 30’ar dakika olacak.

YAZI GÖNDERİLDİ

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile, “2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Uygulamalı Eğitim” konulu bir yazı gönderdi.

28 EYLÜL’DE BAŞLAMIŞTI

Gönderilen yazıda, Anadolu teknik programı öğrencilerinin staj uygulamalarının 28 Eylül tarihi itibariyle başladığı ifade edildi.

YÖNLENDİRMELER YAPILACAK

81 ile gönderilen yazıda, öğrencilerin okul içerisinde geçirmiş olduğu saatlerde maske kullanımı, temizlik ve sosyal mesafe kuralları uygulamaları konusunda yönlendirmeler yapılacak.

Durum, okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından yakından takip edilecek. Faaliyetler ilgili bilgilendirmeler ise, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”na göre yapılacak.

HER DERS 30 DAKİKA

5 Ekim’den itibaren başlayacak yüz yüze eğitimde dersler 30 dakika olacak. Teneffüsler 10 dakika ve öğle aralarındaki mola süresi ise 45 dakika olarak uygulanacak. Alan ve dal dersleri yüz yüze olarak verilirken, bilişsel ve teorik kazanımlı dersler uzaktan eğitim olarak yapılacak.

İlgili Makaleler