Gündem

Meteoroloji Duyurdu: Bu İllerde Sarı Alarm Verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada aralarında Düzce olmak üzere 7 şehir için kritik bir uyarı yapıldı ve bu illerde gök gürültülü sağanak yağış ve sarı kod uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada bazı iller belirtildi ve bu illerde gök gürültülü sağanak yağış ve sarı kod uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada metrekareye 30 ile 60 kilogram yağışın beklendiği de belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 4 Eylül 2020 (Cuma) akşam saatlerinden itibaren ülkemizin kuzeybatısında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 05 Eylül 2020 (Cumartesi) akşam saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun batı kıyı (Pınarbaşı, Cide, Doğanyurt, İnebolu), Karabük’ün kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli 30-60 kg/m2 olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

İlgili Makaleler