Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü O İlleri Uyardı ! Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada bazı illere uyarı yapılarak sağanak yağış geleceği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden bir açıklama yaptı ve son değerlendirmeler kapsamında son hava tahminini paylaştı.

ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR

Konu ile ilgili olarak ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu zamanla batı bölgelerden başlayarak az bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri,Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, ile Sinop, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında yağışların yağmur, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kayseri, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiği ifade edildi.

Bununla birlikte bu yağışların sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacak.

ÇIĞ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiği ifade edilerek Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunduğu vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtilerek rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmini
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmini
YAPILAN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre uyarılar şu şekilde:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir