Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı: Bu Geceye Dikkat Edin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada uyarı yapıldı ve bu geceye dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve bu geceye dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi.

Söz konusu açıklamada Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in batısı, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile K. Maraş, Osmaniye, Hatay ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edildiği ifade edildi.

BU GECEYE DİKKAT

Bunun yanı sıra Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Bolu, Malatya, Ankara ve K. Maraş’ın yüksek kesimleri, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiği ifade edildi ve bu yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir’in güney kesimleri Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği vurgulandı.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Ayrıca açıklamanın devamında Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunduğu ifade edildi.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı ifade edilirken rüzgarın genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı

YAPILAN UYARILAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada uyarılar şu şekilde belirtildi:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir’in güney kesimleri, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİNE DİKKAT!

Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında yüksekliğe sahip yerlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji hava durumu için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir