Gündem

Meteoroloji Saat Vererek Uyardı ! Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak saat verilerek uyarı yapıldı. Bu açıklamada bazı illerimize çok şiddetli yağış geleceği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklama saat verilerek bir uyarı yapıldı ve kuvvetli yağış geleceği ifade edildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyon, Isparta ve Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca açıklamanın devamında Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edilerek rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, ve Batı Akdeniz’de yer yer kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği ifade edildi.

Yapılan uyarılarda ise şu ifadelere yer verildi:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli kar (5 – 20 cm) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI:

Trakya, Marmara’nın doğusunun yüksekleri, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da zirai don beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre illerimizde hava durumu ise şöyle:

MARMARA

Meteoroloji Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve karla karışık yağmurlu, Bilecik çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Trakya ile bölgenin doğusunun yükseklerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BİLECİK °C, 5°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

EDİRNE °C, 15°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 10°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

KOCAELİ °C, 10°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

EGE

Meteoroloji Az bulutlu, iç kesimleri çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 13°C
Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 2°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

MANİSA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Meteoroloji Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 13°C
Çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 11°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu asabah saatlerinde hafif kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Meteoroloji Çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

KAYSERİ °C, 1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

SİVAS °C, 2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Meteoroloji Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 4°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Meteoroloji Çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BAYBURT °C, 4°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

TOKAT °C, 2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

TRABZON °C, 8°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Meteoroloji Çok bulutlu, Ardahan ve Kars çevreleri dışında bölge genelinin yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS °C, 4°C
Çok bulutlu

MALATYA °C, 5°C
Çok bulutlu karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 6°C
Çok bulutlu ve hafif olmak üzere karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Meteoroloji Çok bulutlu, yağmur ve sağanak geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 11°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir