Gündem

Meteoroloji Saat Vererek Uyardı ! Şiddetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapılı. Söz konusu açıklamada saat verilerek yağışlar hakkında uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada saat verilerek vatandaşlara şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

YAPILAN UYARI

Meteoroloji  tarafından yapılan açıklamada ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Çorum ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi. Söz konusu açıklamada yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Bolu, Çankırı, Çorum ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sabah saatlerinde İç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiği ifade edilerek Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunduğu ifade edildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Çorum ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Bolu, Çankırı, Çorum ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji Uyarı Yaptı
Uyarı Yaptı

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Meteoroloji Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Detaylar İçin TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir