Gündem

Meteoroloji’den kar uyarısı! 6 Kasım hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi internet sayfası üzerinden hava durumuna ilişkin güncel verileri yayınlıyor. Kurum tarafından yapılan son değerlendirmelerde, bazı bölgelere bu akşamdan itibaren karla karışık sağanak yağış uyarısında bulunuldu. İşte 81 ilde hava durumu

Kış aylarının gelmesi ile beraber, hava durumu vatandaşlar tarafından daha sık araştırılmaya başlandı. OIumsuz hava koşullarına karşı tedbir almak isteyen vatandaşlar, günlük olarak hava durumu raporlarını okuyorlar. Bu kapsamda MGM son değerlendirmelerini ve uyarılarını resmi internet sayfası üzerinden yayınlıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son uyarıda, “Bu akşam (05.11.2020 Perşembe) saatlerinden itibaren Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Van’ın güneyinde beklenen sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 Kg/m2), yüksek kesimlerde ise yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” İfadeleri kullanıldı.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Van’ın güneyi, Hakkari, Şırnak çevreleri ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Samsun’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2)olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan karayolunun yüksek rakımlı geçitlerinde (Kop ve Ovit geçitleri) yağışların yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli ve yoğun yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun güneyi ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, Karadeniz sahil şeridinde fırtınaya bağlı yüksek dalga oluşum riski vb.) dikkati ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir, Çanakkale’nin iç kesimleri ve Kırklareli kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
BURSA 12°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
İSTANBUL 13°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KIRKLARELİ 9°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı
KOCAELİ 16°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE
Parçalı, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
İZMİR 15°C, 22°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
KÜTAHYA 8°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu
MANİSA 14°C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
MUĞLA 11°C, 22°C
Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) Batı Akdeniz’in Toroslar mevkii, İskenderun Körfezi, Hatay’ın kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
ADANA 15°C, 26°C
Parçalı bulutlu
ANTALYA 18°C, 27°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Toroslar mevkii yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY 12°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) kıyı kesimleri ile İskenderun körfezi aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ISPARTA 9°C, 16°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA 8°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu
ÇANKIRI 9°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu
ESKİŞEHİR 9°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu
KONYA 10°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU 8°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
DÜZCE 12°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KASTAMONU 8°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile yarın (Cuma) il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
ZONGULDAK 14°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 Kg/m2) olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan karayolunun yüksek rakımlı geçitlerinde (Kop ve Ovit geçitleri) yağışların yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
AMASYA 11°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
RİZE 15°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olmak üzere sağanak yağışlı
SAMSUN 15°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
TRABZON 16°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğusu ile Hakkari ve Şırnak’ın yüksek kesimlerinin bu gece ve yarın (Cuma) sabah ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.
ERZURUM 6°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
KARS 6°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri bu gece ve yarın (Cuma) sabah ilk saatlerde karla karışık yağmurlu
MALATYA 10°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
VAN 8°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, güneyinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
DİYARBAKIR 9°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
GAZİANTEP 8°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu
SİİRT 9°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
ŞANLIURFA 11°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler