Gündem

Meteoroloji’den Tedbirli Olun Çağrısı! Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava dalgasının geleceğini ve bu konuda tedbirler alınması gerektiği uyarısında bulundu. Türkiye genelinde cuma günü ile birlikte 9 ile 13 derece arasında bir artış gözlemlenecek ve özellikle bu sıcaklık, Akdeniz ile Ege bölgelerinde yaşanacak.

Türkiye’ye bu hafta çöl sıcaklarının gelmesinden sonra şimdi de yüksek sıcak hava dalgası gelmesi bekleniyor. Meteoroloji tarafından yapılan duyuruda, hava sıcaklığında 9 ile 13 derece arasında bir artış yaşanacağı aktarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelerde, önümüzdeki cuma günü itibariyle hafta ortasına kadar sürecek bir sıcaklık artışı yaşanacağı ifade edildi.

MEVSİM NORMALLERİNİN 5-9 DERECE ÜZERİNDE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir. Yurdumuzun diğer bölgelerinde ise mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir”

ÖZELLİKLE KRONİK HASTALIĞI OLANLAR TEDBİRLİ OLMALI

“Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler