Resmi Gazete’de Yayımlandı: İmar Barışında Süre Yeniden Uzatıldı

İmar Barışı konusunda 1 Temmuz tarihili Resmi Gazete’de karar yayımlandı. 

”31/12/2017 Tarihinden Önce Yapılmış Ruhsatsız veya Ruhsat ve Eklerine Aykırı Yapılar İçin Yapı Kayıt Belgesi Almak Üzere Başvuruda Bulunmuş Olanların Yapı Kayıt Bedeli Ödeme Süresinin Uzatılması Hakkında Karar” başlığı ile yayımlanan karara göre vatandaşlar 31 Aralık tarihine kadar imar barışı işlemlerini yapabilecekler. 

İMAR BARIŞINDA SÜRE UZATILDI

Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda kaçak, ruhsatsız yapılar için başvuru yapacak vatandaşlar 31 Aralık tarihine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birimlerine bu başvurularını bildirecekler. 

İlk çıkarıldığında 31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği açıklanan süreç 30 Haziran tarihine kadar uzatılmıştı. Bu karar ile birlikte ikinci kez süre uzatılmış oldu.

İşte Resmi Gazete’de yer alan o karar

“31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15/6/2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayit bedelinin en az yüzde 25’inin 31/7/2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir