Tapu Kadastro Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değiştirildi

1 Mart 2019 tarihli Resmi Gazete’de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin değiştirilmesine ilişkin düzenleme kararı yer aldı. Bu kararda mazerete bağlı atama, yönetici atama gibi başlıklarda düzenlemeler yapıldı. 

Tapu Genel Müdürlüğü Atama Yönetmeliği

Resmi Gazete’de yer alan değişiklik kararında bazı maddelerde yapılan düzeltmelerin yanında Sağlık, aile birliği ve can güvenliği mazeretlerine bağlı yer değişikliği taleplerinin nasıl değerlendirileceğine dair düzenlemeler yapıldı. Bu kapsamda yapılan ilk düzenleme mazeretini belgelendiren personelden durumu uygun olanların atamaları, isteğe bağlı atama talebinde bulunan personelden daha öncelikli olarak yapılır, noktasında oldu.

Bunun yanında Hizmet bölgelerindeki zorunlu çalışma süresinden sayılacak ve sayılmayacak sürelerin Genel Yönetmelik hükümlerine göre değerlendirileceği bildirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ayrıca yönetici kadrolarına atanacak personellerin sağlamaları gereken koşullarda yer aldı. Yönetmelikte yer alan karara göre bölge müdür yardımcısı, işletme müdürü ve işletme müdür yardımcısı kadrolarına yapılacak atamalarda aranacak şartlar değiştirildi. 

1 Mart tarihinde yayımlanan karara eklenen yeni madde kapsamında Bölge müdür yardımcısı, işletme müdürü ve işletme müdür yardımcısı olabilmek için mezuniyet, Genel müdürlük merkez teşkilatında deneyim, bazı unvanlarda görev yapmış olma ve disiplin cezası almamış olma şartları getirildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir