Gündem

MGM Birçok İlimiz İçin Saat Vererek Kuvvetli Yağış Uyarısı Yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından günlük hava tahmini yayımlandı. Bu hava tahminine göre birçok ilimiz için saat verilerek bir uyarı yapıldı ve kuvvetli yağış olacağı ifade edildi.

MGM Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden günlük hava tahmini yayımlandı. Bu hava tahmininde saat verilerek birçok ilimiz için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Son değerlendirmeler kapsamında yapılan açıklamada yurdumuzun doğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Sivas, Kayseri ve Niğde çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Marmara, Düzce, Zonguldak, Bartın ve İzmir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

Ayrıca MGM tarafından yapılan açıklamanın devamında diğer yerlerin az bulutlu geçeceği belirtilerek yağışların öğle saatlerinden sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği vurgulandı.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı kaydedilen açıklamada rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile akşam saatlerine kadar Marmara bölgesinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinde Marmara’nın kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi beklendiği ifade edildi.

Meteorolojik uyarılar olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Doğu bölgelerde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların; Doğu Anadolu’nun doğusu (Erzurum’un güney ve doğu ilçeleri, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak) ile Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (20-50 kg/m2) tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın, akşam saatlerinde Marmara’nın kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yapılan açıklamaya göre illerimizdeki hava durumu şöyle:

MARMARA

MGM açıklamasına göre Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, akşam saatlerinde bölgenin kuzeybatısında karayelden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 23°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 21°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 21°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

MGM açıklamasına göre Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 25°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 26°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 26°C Parçalı zamanla çok bulutlu

MUĞLA °C, 24°C Parçalı bulutlu

AKDENİZ

MGM açıklamasına göre Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde doğu kesimleri, öğle saatlerinde kuzey kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 26°C Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 23°C Parçalı bulutlu, ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 22°C Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

MGM açıklamasına göre Parçalı bulutlu, Sivas, Kayseri ve Niğde çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 20°C Parçalı bulutlu

ÇANKIRI °C, 20°C Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 22°C Parçalı bulutlu

KONYA °C, 22°C Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

MGM açıklamasına göre Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 21°C Parçalı, zamanla çok bulutlu

DÜZCE °C, 24°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 19°C Parçalı, zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

MGM açıklamasına göre Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Çorum dışında) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 21°C Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 17°C Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

TOKAT °C, 18°C Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

TRABZON °C, 16°C Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

MGM açıklamasına göre Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 12°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra güney ve doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KARS °C, 15°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA °C, 20°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN °C, 16°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

MGM açıklamasına göre Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 18°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MARDİN °C, 16°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT °C, 17°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler