Gündem

Microsoft’tan Yeni Haber! Windows 11 Ne Zaman Ve Nasıl Yükseltilecek?

Microsoft öncülüğünde geçtiğimiz gümlerde online olarak bir etkinlik gerçekleşti. Online etkinlikte Microsoft, Windows 11’i kullanıcılara tanıttı.  Windows 11 beta sürümü önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak. Denemesi yapılacak olan beta sürümü ardından herhangi bir plan değişikliği olmazsa Eylül ve Ekim aylarında da kararlı halini deneyimleyebileceğiz. Windows 10 kullanıcıları bu yeni sürümün detaylarını araştırmaya devam ediyor.

Microsoft, mevcut Windows 10’lu bilgisayarlar ile bu tatil döneminden itibaren tüm yeni bilgisayarların ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltilebileceğinin müjdesini geçen hafta verdi. Dün yaptığı yeni bir açıklamayla da Windows 10’lu PC’ler için ücretsiz Windows 11 yükseltme sürecinin 2022’de başlayacağını duyurdu. Ayrıca Windows 11 yüklü bilgisayarların 2021’de çıkacağını bir kez daha doğruladı.

Windows 10’lu bilgisayarınıza 2022’nin ilk yarısından itibaren herhangi bir ek kuruluma gerek kalmaksızın Windows 11 işletim sistemini güncelleme gibi yüklenebilecek. Ancak 2022’yi beklemek istemeyen vatandaşlar için birkaç ay sonra yayınlanacak kararlı sürüme de geçiş yapmanız mümkün.

İlgili Makaleler