Gündem

Milletvekilinden Asgari Ücrete Ek Zam ve KYK Borçları Açıklaması!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, TMBB’deki toplantıda söz alarak önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü mücadele kapsamında TBMM Başkanlığı'na 8 kanun teklifi verdiklerini bildiren Örs, asgari ücretten vergi kesintisi ve KYK borçları ertelemesine ilişkin konularda da açıklama yaptı.

Türkiye’deki corona virüsü salgını nedeniyle partiler de çalışma yürütüyorlar. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, TBMM’de yapılan toplantıda söz alarak önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü tedbirleri kapsamında meclise kanun teklifi verdiklerini bildiren Örs, verdikleri teklif içerisinde, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız gelir vergisinden muaf tutulsun ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’na olan borçlar 1 yıllığına faizsiz olarak ertelensin maddelerinin de yer aldığını belirtti.

İşte Örs’ün o açıklaması:

“Bu tekliflerimizde, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız gelir vergisinden muaf tutulsun; Kredi ve Yurtlar Kurumu’na olan borçlar 1 yıllığına faizsiz olarak ertelensin; kısa çalışma ödeneğinden yararlanma şartının kapsamı genişletilsin ve prim yatırma gün sayısı 450 günden 150 güne indirilsin; yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen köprü ve otoyollar için ödenen garanti geçiş ücreti ödemeleri pandemi süreci geçene kadar durdurulsun yani yükleniciye ödeme yapılmasın; elektrik, doğal gaz ve su fatura tüketim bedelleri 7 Ocak 2020 tarihine kadar ilgili bakanlıklar tarafından karşılansın; elektrik faturalarındaki TRT payı kaldırılsın; elektronik haberleşme ve fatura ödemelerinin gecikmesi hâlinde, verilen hizmet durdurulmasın; salgın sürecinde ürünlerden alınan bütün KDV oranları yüzde 1’e düşürülsün, korona mücadelesinde hayatını kaybeden kahraman sağlık meslek mensuplarımız şehit sayılsın gibi önerilerde bulunduk. Bu kanun tekliflerimize desteğinizi bekliyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir