Gündem

Milli Dayanışma Kampanyasına 7 aylık maaş bağışlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında corona virüsü tedbirleri kapsamında dar gelirli vatandaşlar için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu. Kampanya için 7 aylık maaşını bağışladığını açıklayan Erdoğan’ın görevinden aylık ne kadar para kazandığı merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Corona virüsü salgınında dar gelirli vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını açıklayan Erdoğan “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan ne kadar maaş alıyor?

Kampanyaya 7 aylık maaşını açıkladığını bildiren Erdoğan’ın maaşı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi’ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aylık maaşı 2020 yılı için 81 bin 250 lira kazanıyor.
Erdoğan’ın 7 aylık maaşını bağışladığını açıkladığı kampanyaya 568 bin 750 TL destek sağlamış olacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir