EkonomiGündem

Milli Dayanışma Kampanyası’na Her Sektörden Bağış Yağdı

Corona virüs ile mücadele için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 aylık maaşını bağışladığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bütün sektörler bağışta bulundu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Milli Dayanışma Kampanyası’na 100 milyon lira bağışlayacaklarını belirtti.

Ziraat Finans Grubu ise kampayaya katılımlarını şöyle açıkladı:

“Ziraat Finans Grubu olarak ülkemiz için daha fazlasını yapabilme amacıyla bugün de çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Devletimizin koronavirüs ile mücadele sürecinde sağlık politikaları ve ekonomik yardımlarına destek olabilmek amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası’na her bir çalışanımız adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 62 milyon 300 bin lira bağışta bulunuyoruz.”

HALKBANK, VAKIFBANK, TÜRK TELEKOM, KUVEYT TÜRK FİNANS

Halkbank, Milli Dayanışma Kampanyası’na 56 milyon liralık bir yardımda bulundu.

Vakıfbank, Milli Dayanışma Kampanyası’na 50 milyon lira destek verdi.

Türk Telekom,” Milli Dayanışma Kampanyası’na 40 milyon TL’yi aşkın bağışla katılıyoruz.” diye ifade etti.

Kuveyt Türk Finans Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon liralık katkı sağladı.

TİSK, TMSF, TİM, TOBB

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon lira gibi bir yardımda bulunacaklarını aktardı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ise başlatılan kampanyaya, bünyesinde olan firmalar üzerinden 20 milyon TL bağışlayacağını açıkladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “95 bini aşkın ihracatçının çatı kuruluşu TİM olarak 61 ihracatçı birliğimiz ile 15 milyon TL destek veriyoruz.” şeklinde desteklerini ifade etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,” Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyasına TOBB olarak 10 milyon lira destek vereceğiz.” dedi.

İŞ BANKASI, İTO, ATO, ANKARA KALKINMA AJANSI

İş Bankası ise Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü altındaki hastanelerin gereksinimlerini sağlamak için Türkiye İş Bankası Grubu olarak 10 milyon liralık kaynak ayırdı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç,” Türkiye’nin en büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası olarak 5 milyon TL katkı sağlayacağız.” desteklerini aktardı.

Gürsel Baran Başkanlığındaki Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na 2 milyon lira katkı vereceğini belirtti.

Ankara Kalkınma Ajansı ise corona virüs salgınının yarattığı yıkımı minimuma indirmek için oluşturulan projelere 15 milyon TL’lik bir katkıda bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ ŞİRKETLERİ, AKBANK, DEİK, RÖNESANS HOLDING

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir,” Sektör olarak toplam 10 milyon lira bağışlamış bulunuyoruz. Bunun devamının da geleceğine inanıyorum. İlk etapta Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, STM, SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri AŞ ve TEI-TUSAŞ Motor Sanayii firmaları kampanyaya toplamda 10 milyon lira bağışta bulundu.” şeklinde konuştu.

Akbank, corona virüs (Covid-19) salgını ile hastanelerin ve sağlık çalışanların gereksinimlerini desteklemek için 10 milyon lira gibi bir bütçe ayırdı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ise Milli Dayanışma Kampanyasına, 10 milyon lira bağışladı. Üyeleri ise kendileri ayrı olarak da bağış yapacak.

Rönesans Holding, corona virüs salgını için yapılacak çalışmalara 8 milyon TL bağışta bulunacak.

TOSYALI HOLDING, SAHİBİNDEN.COM, N11.COM, HEPSİBURADA

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı,” Tosyalı Holding olarak bu kampanyaya 5 milyon lira bağışla destekte bulunuyoruz.” dedi.

Sahibinden.com firması ise sağlık görevlilerinin ihtiyaçlarını tedarik etmek için Sağlık Bakanlığına 1 milyon lira bağışta bulundu ve bağışa ek olarak da devlet üniversitesi hastanelerinin gerek duyduğu tıbbi malzemeleri ve araçları için 1 milyon lira kaynak ayırdı.

n11.com,” Koronavirüse karşı yürütülen mücadele kapsamında sağlık personelinin doğabilecek ihtiyaçlarının karşılanması için Sağlık Bakanlığına 1 milyon TL bağış yapacağız.” diye belirtti.

Hepsiburada ise “Sağlık personelinin kullanımı için Sağlık Bakanlığı’na, 500 bin adet cerrahi maske ve 500 bin adet muayene eldiveniyle destek verilecek.” diye açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir